flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Господарський суд Одеської області

Загальні новини

24 квітня 2013, 09:55

            Участь суддів та працівників апарату суду у підвищені кваліфікаціїї

 За перше півріччя 2012 року керівництвом суду забезпечена участь суддів та працівників апарату суду у підвищені кваліфікації на базі Севастопольського регіонального відділення  Національній школі суддів України.

Для набуття досвіду та ознайомлення з практикою вирішення господарських спорів, організацією судочинства в інших судах України та зарубіжжя судді суду брали участь у конференціях та семінарах, які проводять Державна судова адміністрація, Національна школа суддів України, міжнародні організації та установи, зокрема, приймали участь у дводенному семінарі на тему «Стратегія комунікацій судової влади», а також проходять стажування у Севастопольському апеляційному господарському суді.

 

Зустріч суддів та працівників апарату суду з суддями Економічного Суду Співдружності Незалежних Держав

 У жовтні 2012 року в господарському суді міста Севастополя відбулася зустріч суддів та працівників апарату суду з суддями Економічного Суду Співдружності Незалежних Держав, якому у липні поточного року виповнилося 20 років. 

У ході зустрічі судді та працівники господарського суду міста Севастополя ознайомилися з історією створення Економічного Суду СНД, принципами його роботи, відбувся обмін досвідом роботи у сфері розгляду господарських спорів.

Економічний Суд СНД було створено 06 липня 1992 року підписанням Угоди про статус Економічного Суду Співдружності Незалежних Держав представниками Республіки Арменія, Республіки Бєларусь, Республіки Казахстан, Республіки Киргизстан, Республіки Молдова, Російської Федерації, Республіки Таджикистан,  Республіку Узбекистан. Метою створення Економічного Суду СНД стало вирішення міждержавних економічних спорів, які не можуть бути віднесені до компетенції вищих арбітражних (господарських) судів держав СНД, що підтверджує прагнення держав, які підписали дану Угоду, сприяти всебічному та збалансованому розвитку держав, міждержавній кооперації та інтеграції, відмові від застосування сили, економічних чи будь-яких інших методів тиску.

Головою Економічного Суду СНД, Головою Пленуму Економічного Суду СНД є суддя від Республіки Бєларусь Каменкова Людмила Едуардівна, яка обрана на цю посаду 15 грудня 2011 року.

Економічний Суд СНД як судовий орган діє в складі колегій Економічного Суду, повного складу Економічного Суду та Пленуму Економічного Суду.

Колегії Економічного Суду створюються повним складом Економічного Суду у кількості трьох чи п’яти осіб з числа суддів Економічного Суду для розгляду спорів, віднесених до його компетенції. Головуючий колегії обирається повним складом Економічного Суду з числа суддів, які входять до складу колегії.

Повний склад Економічного Суду включає усіх суддів для розгляду справ за запитами щодо тлумачення та правомочний приймати рішення, якщо на його засіданні присутні не менше двох третин від числа обраних та працюючих суддів Економічного Суду СНД.

Пленум Економічного Суду СНД є вищим колегіальним органом Суду та має унікальну структуру, яка відрізняється від інших міжнародних судових органів.  Пленум складається із Голови Економічного Суду, його заступника та суддів цього Суду, а також голові вищих господарських, арбітражних судів та інших державних органів, які  вирішують в державах-учасницях економічні спори.

  До компетенції Економічного Суду СНД відноситься розгляд міждержавних економічних спорів, тлумачення застосування положень, угод, інших актів Співдружності Незалежних Держав та її інститутів, законодавчих актів колишнього СРСР у період взаємного узгодження їх застосування, у томі числі  про допущення застосування цих актів як таких, що не суперечать угодам, прийнятим на їх основі іншим актам СНД.

 

Керівник апарату суду прийняв участь у навчанні судових адміністраторів  

З 08 по 19 квітня 2013 року проходило навчання судових адміністраторів в рамках першої в Україні пілотної Програми з питань судового адміністрування.

Сорок керівників апаратів судів, їх заступників та працівників ДСА з усієї України, відібраних на конкурсній основі, серед яких був й керівник апарату господарського суду міста Севастополя Стефаненко В.М., прослухали курс лекцій та отримали практичні знання та навички із  стратегічного бачення й планування, розподілу ресурсів, бюджетного планування та фінансування діяльності судів, управління проходженням справ, управління інформаційними технологіями, із управління кадровими ресурсами, підвищення кваліфікації, отримання освіти та проходження навчання, підвищення кваліфікації, компетенцій лідерства та навичок лідера; цілей та обов’язків судів, взаємодії судів та зв’язків з громадськістю.

Наступним етапом першої в Україні пілотної Програми з питань судового адміністрування має стати написання випускниками творчої роботи, котра має складатися із конкретних заходів для поліпшення діяльності визначеного суду. Після захисту робіт випускники мають отримати сертифікати про проходження навчання.

Разом з тим, через півроку відбудеться зустріч випускників пілотної навчальної програми, котрі мають прозвітувати про те, що покращилось у суді завдяки впровадженню отриманих знань, вмінь, навичок та виконання заходів із поліпшення діяльності цього суду.

Викладачами пілотного навчального курсу були представники Університету штату Мічиган спільно з українськими викладачами.

Програма впроваджується Державною судовою адміністрацією України, Національною школою суддів України та Проектом USAID «Україна: справедливе правосуддя» в співпраці з Університетом штату Мічиган. Метою пілотної Програми з питань судового адміністрування є покращення знань, навичок та здібностей судових адміністраторів у ефективному управлінні судами.

Бажаємо творчої наснаги та нових досягнень керівнику апарату нашого суду!

 

Науково-практична конференція на тему: "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України"

            У Харкові на базі Харківського апеляційного господарського суду України 23-24 квітня 2013 року відбулася науково-практична конференція на тему: "Організація роботи та адміністрування в господарських судах України", яку проводив Вищий господарський суд України.

Від господарського суду міста Севастополя участь у цьому заході взяли:

- заступник голови суду Кравченко Вікторія Єфимівна;

- керівник апарату Стефаненко Василь Михайлович;

- начальник організаційно-кадрового відділу Перебенда Дмитро Володимирович. 

Відкрив конференцію Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков, зазначивши своєчасність заходу у розрізі тих трансформацій, які відбулися з часу прийняття Закону України "Про судоустрій і статус суддів", висловив сподівання, що плідна співпраця Вищого господарського суду України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, представників Ради суддів України та Ради суддів господарських судів України, голів, заступників голів, керівників апаратів господарських судів України та широкого загалу вчених та науковців, які опікуються питаннями організації роботи та адміністрування в судах, матимуть змогу дати належну оцінку досягненням в організації роботи та адміністрування в господарських судах України.

У рамках запланованих заходів відбулася робота в трьох тематичних секціях, зокрема під керівництвом Анатолія Осетинського - заступника Голови Вищого господарського суду України, Володимира Погребняка - судді Вищого господарського суду України, члена Ради суддів господарських судів України, члена Ради суддів України та Василя Кухара - голови Харківського апеляційного господарського суду учасники конференції розглянули актуальні питання доступу до правосуддя.

Роль апарату в організації роботи суду учасники конференції мали змогу обговорити під керівництвом Ірини Галівець - керівника апарату Вищого господарського суду України, Максима Нарольського - начальника управління організаційної роботи  Вищого господарського суду України та Олени Ковальової - керівника апарату Харківського апеляційного господарського.