flag Судова влада України

Загальний порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних служб

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Головного управління державної служби України, Української Академії державного управління при Президентові України
від 10 травня 2002 р. N 30/84
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 травня 2002 р. за N 446/6734 


 

ЗАГАЛЬНИЙ ПОРЯДОК
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців
(У тексті Загального порядку слова "Про боротьбу з корупцією" замінено словами "Про засади запобігання та протидії корупції" згідно з наказом Головного управління державної служби України, Національної академії державного управління при Президентові України від 9 вересня 2009 року N 239/251)

 
Цей Порядок визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців як одного з етапів конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 169 (далі - Порядок проведення конкурсу).
1. Загальні положення
1.1. Мета проведення іспиту - об'єктивна оцінка знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців.
1.2. Іспит проводиться конкурсною комісією державного органу, в якому оголошено конкурс.
1.3. Іспит проходять кандидати на заміщення вакантних посад, документи яких відповідають установленим вимогам щодо прийняття на державну службу, передбаченим для кандидатів на посади державних службовців.
Особи, документи яких не відповідають установленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється кадровою службою з відповідним обґрунтуванням.
Якщо кандидат наполягає на участі в іспиті за даних обставин, він допускається до іспиту, а остаточне рішення приймає конкурсна комісія.
1.4. Об'єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами (тривалість іспиту, зміст та кількість питань, підрахунок результатів тощо) та відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.
1.5. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання та протидії корупції", а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного державного органу та структурного підрозділу.
Перелік питань на перевірку знання Конституції України, Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання та протидії корупції" (далі - Перелік) наведений у додатку 1 до цього Порядку.
1.6. Порядок проведення іспиту в державному органі та перелік питань для перевірки знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень державного органу та його структурних підрозділів затверджуються керівником органу, в якому проводиться конкурс, відповідно до Порядку проведення конкурсу та цього Порядку. Питання мають бути актуальними, ґрунтуватися на нормах чинного законодавства України. Питання, що ґрунтуються на правових нормах, які втратили чинність, мають бути своєчасно замінені в установленому порядку.
1.7. Переліки питань можуть публікуватися у відповідних друкованих засобах масової інформації та обов'язково надаватися для ознайомлення всім учасникам конкурсу при поданні документів для участі в конкурсі.
1.8. Екзаменаційні білети формуються за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, та затверджуються головою конкурсної комісії. До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання Конституції України, Закону України "Про державну службу", Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" та два питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного державного органу та його структурного підрозділу - всього 5 питань.
1.9. Питання 1 - 3 в екзаменаційних білетах мають містити питання, визначені в Переліку (додаток 1), питання 4 - 5 відбираються з переліку питань на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного державного органу та його структурного підрозділу, затвердженого керівником державного органу, в якому проводиться конкурс.
1.10. Кількість білетів має бути не менше 15.
1.11. З урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного державного органу та його структурного підрозділу можливе розроблення кількох варіантів комплектів екзаменаційних білетів у залежності від кваліфікаційних вимог до відповідних рівнів посад.
1.12. У державних органах, що мають комп'ютерні засоби контролю знань, можливе проведення іспиту шляхом комп'ютерного тестування з урахуванням положень Порядку проведення конкурсу, цього Порядку та умов проведення конкурсу в окремому державному органі, що визначаються його керівником, який призначає на посади та звільняє з посад державних службовців.
1.13. Процедура іспиту складається з 3 етапів:
1) організаційна підготовка до іспиту;
2) складання іспиту;
3) оцінювання та підбиття підсумків іспиту.
1.14. Кадрова служба за погодженням з головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту та повідомляє кандидатів про місце і час його проведення.
2. Організаційна підготовка до іспиту
2.1. Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.
2.2. Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту.
2.3. До початку іспиту секретар конкурсної комісії відповідає на запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути достатньою для кандидатів. Він повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку надати додаткові пояснення. У разі виникнення спірних питань вони мають бути розв'язані головою конкурсної комісії.
3. Складання іспиту
3.1. Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії.
3.2. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, передбачених пунктом 3.3 цього Порядку, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.
3.3. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.
3.4. Іспит складається письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором і відкриваються у присутності кандидатів на заміщення вакантних посад під час складання іспиту.
3.5. Іспит складається державною мовою.
3.6. При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші із штампом органу, в якому проводиться конкурс. Перед відповіддю обов'язково вказуються прізвище, ім'я та по батькові кандидата, номер білета та питання, зазначені в білеті.
Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту.
3.7. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет має становити не більше 60 хвилин.
4. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту
4.1. Для оцінки знань кандидатів використовується п'ятибальна система.
П'ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання та протидії корупції" та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного державного органу та його структурного підрозділу.
Чотири бали виставляються кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання та протидії корупції" і достатньо володіють знаннями законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного державного органу та його структурного підрозділу.
Три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.
Два бали виставляються кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.
Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.
4.2. По закінченні часу, відведеного на складання іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання. Оцінка проводиться всіма членами комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.
4.3. Підбиття підсумку здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів в екзаменаційну відомість, форма якої наведена в додатку 3. З результатами іспиту кандидат ознайомлюється.
4.4. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у кадровій службі.
4.5. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної суми балів, яка може бути виставлена при наданні відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит.
4.6. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспит.
4.7. Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.
4.8. Результати іспиту можуть бути оскаржені в порядку, передбаченому для оскарження рішень конкурсної комісії.
 

 

Начальник правового відділу
Головдержслужби України 
 
О. Сміян 

 
 

 

Додаток 1
до п. 1.5, п. 1.9 

 
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
на перевірку знання Конституції України, Законів України "Про державну службу" та "Про засади запобігання та протидії корупції"
I. Питання на перевірку знання Конституції України.
1. Основні розділи Конституції України.
2. Основні риси Української держави за Конституцією України (статті 1, 2).
3. Форма правління в Україні (стаття 5).
4. Визнання найвищої соціальної цінності України (стаття 3).
5. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (стаття 10).
6. Об'єкти права власності Українського народу (статті 13, 14).
7. Найважливіші функції держави (стаття 17).
8. Державні символи України (стаття 20).
9. Конституційне право на працю (стаття 43).
10. Конституційне право на освіту (стаття 53).
11. Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).
12. Конституційне право на охорону здоров'я (стаття 49).
13. Обов'язки громадянина України (статті 65 - 68).
14. Право громадянина України на вибори (стаття 70).
15. Повноваження Верховної Ради України (стаття 85).
16. Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно законами України (стаття 92).
17. Державний бюджет України (стаття 96).
18. Порядок обрання Президента України (стаття 103).
19. Повноваження Президента України (стаття 106).
20. Призначення, склад та введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України (стаття 107).
21. Склад Кабінету Міністрів України (стаття 114).
22. Повноваження Кабінету Міністрів України (статті 116, 117).
23. Повноваження місцевих державних адміністрацій (стаття 119).
24. Статус прокуратури України за Конституцією України (стаття 121).
25. Система судів в Україні (стаття 125).
26. Основні засади судочинства в Україні (стаття 129).
27. Система адміністративно-територіального устрою України (стаття 133).
28. Питання нормативного регулювання Автономної Республіки Крим (стаття 137).
29. Повноваження Автономної Республіки Крим (стаття 138).
30. Органи місцевого самоврядування в Україні (стаття 140).
31. Повноваження територіальних громад за Конституцією України (стаття 143).
32. Статус та повноваження Конституційного Суду України (статті 147, 150).
33. Порядок подання законопроекту про внесення змін до Конституції України (стаття 154).
II. Питання на перевірку знання Закону України "Про державну службу".
1. Поняття державної служби, державного службовця і посади за Законом України "Про державну службу" (статті 1, 2).
2. Право на державну службу (стаття 4).
3. Основні принципи державної служби (стаття 3).
4. Основні напрями державної політики у сфері державної служби (стаття 6).
5. Основні обов'язки державних службовців (стаття 10).
6. Основні права державних службовців (стаття 11).
7. Обмеження, пов'язані з прийняттям на державну службу та її проходженням (статті 12, 16).
8. Особливості дисциплінарної відповідальності державних службовців (стаття 14).
9. Присяга державних службовців (стаття 17).
10. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою (стаття 22).
11. Класифікація посад та ранги державних службовців (статті 25, 26).
12. Прийняття на посаду державного службовця; випробування при прийнятті на державну службу; стажування державних службовців (статті 15, 18, 19).
13. Просування по службі державного службовця (стаття 27).
14. Кадровий резерв державної служби (стаття 28).
15. Підстави припинення державної служби (стаття 30).
16. Підстави для відставки державного службовця (стаття 31).
17. Оплата праці державного службовця (стаття 33).
18. Щорічні та додаткові відпустки державних службовців; соціально-побутове забезпечення державних службовців (статті 35, 36).
19. Пенсійне забезпечення державних службовців (стаття 37).
20. Відповідальність за порушення законодавства про державну службу (стаття 38).
21. Етика поведінки державного службовця (стаття 5).
III. Питання на перевірку знання Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції"
1. Визначення термінів: корупція, близькі особи, конфлікт інтересів, корупційне правопорушення, неправомірна вигода (стаття 1).
2. Суб'єкти відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 2).
3. Суб'єкти, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії корупції (стаття 3).
4. Обмеження, спрямовані на запобігання та протидію корупції (стаття 4).
5. Обмеження щодо одержання подарунків та роботи близьких осіб (статті 5, 6).
6. Обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, органів місцевого самоврядування (стаття 7).
7. Спеціальна перевірка щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування (стаття 9).
8. Фінансовий контроль (стаття 10).
9. Кодекси поведінки та врегулювання конфлікту інтересів (статті 11, 12).
10. Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів (стаття 13).
11. Участь громадськості в заходах щодо запобігання та протидії корупції (стаття 15).
12. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні та протидії корупції (стаття 17).
13. Види відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 18).
14. Особливості звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення (стаття 19).
15. Відновлення прав і законних інтересів та відшкодування збитків, завданих фізичним та юридичним особам внаслідок вчинення корупційного правопорушення (стаття 22).
(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Головного управління  державної служби України,
 Національної академії державного управління при
 Президентові України від 09.09.2009 р. N 239/251)
 

 

Додаток 2
до п. 1.8 

 
Назва державного органу

 

ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова конкурсної комісії 
_________________
(підпис) 
Прізвище, ініціали 
"__" ____________ 200 _ р. 

 
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ N _____
для складання іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців
1. Питання на перевірку знання Конституції України.
2. Питання на перевірку знання Закону України "Про державну службу".
3. Питання на перевірку знання Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції".
4 - 5. Питання на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного державного органу та його структурного підрозділу.
 

 

Додаток 3
до п. 4.3 

 
Екзаменаційна відомість
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців конкурсною комісією _____________________________
(назва державного органу)
від "___" ____________ 200_ р.,
згідно з Порядком проведення іспиту, затвердженим
_______________________________ від "___" ____________ 200_ р.
(розпорядчий документ державного органу)

 

N з/п 
Прізвище, ім'я, по батькові 
Посада, на яку претендує кандидат 
Категорія посади, на яку претендує кандидат 
Номер білета 
Загальна сума балів 
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
10 
  
  
  
  
  
11 
  
  
  
  
  
12 
  
  
  
  
  
13 
  
  
  
  
  
14 
  
  
  
  
  
15 
  
  
  
  
  

 
 

 

Голова комісії 
________________
(підпис) 
______________
(П. І. Б.) 
Члени комісії 
________________
(підпис) 
______________
(П. І. Б.) 
  
________________
(підпис) 
______________
(П. І. Б.) 
  
________________
(підпис) 
______________
(П. І. Б.) 
  
________________
(підпис) 
______________
(П. І. Б.) 
Секретар комісії 
________________
(підпис) 
______________
(П. І. Б.) 

 
____________
 
Тимчасовий порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних
посад державних службовців в апараті господарського суду міста Севастополя
 
Додаток 1 
до наказу господарського суду
міста Севастополя
від 13 вересня 2010 року №48  

 
 
Тимчасовий порядок
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в апараті господарського суду міста Севастополя
 
1.         Загальні положення
 
1.1.      Мета проведення іспиту - об'єктивна оцінка знань та здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців в апараті господарського суду міста Севастополя (далі –суд).
1.2.      Іспит проводиться конкурсною комісією суду, склад якої затверджується наказом керівника апарату у кількості не менше 5 осіб.
1.3.      Іспит проходять кандидати на заміщення вакантних посад, документи яких відповідають вимогам чинного законодавства щодо прийняття на державну службу, передбачених для кандидатів на посади державних службовців.
Особи, документи яких не відповідають встановленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється з відповідним обґрунтуванням.
1.4.      Об'єктивність проведення іспиту забезпечується рівними умовами (тривалість іспиту, зміст та кількість питань, підрахунок результатів тощо) та відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.
1.5.      Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про судоустрій і статус суддів", законодавства України з урахуванням специфіки функціональних повноважень вакантної посади та відділу апарату суду.
1.6.      Питання мають бути актуальними, грунтуватися на нормах чинного законодавства України. До питань, що грунтуються на правових нормах, які втратили чинність, мають бути своєчасно внесені зміни в установленому порядку.
Перелік питань для перевірки знань Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про судоустрій і статус суддів", законодавства України з урахуванням специфіки функціональних повноважень вакантної посади та відділу апарату суду наведений у додатку 1 до цього Порядку.
1.7.      Переліки питань обов'язково надаются для ознайомлення всім учасникам конкурсу при поданні документів для участі в конкурсі.
1.8.      Екзаменаційні білети складаються за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, та затверджуються головою конкурсної комісії.
До кожного білета включається одне питання для перевірки знань Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про судоустрій і статус суддів", питання для перевірки знань законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень вакантної посади та відділу апарату суду, на вакантну посаду якого проводиться конкурс - усього 5 питань.
1.9.      Кількість білетів має бути не менше 15.
1.10.    Процедура іспиту складається з 3 етапів:
•організаційна підготовка до іспиту;
•складання іспиту;
•оцінювання та підбиття підсумків іспиту.
1.11.    За погодженням з головою конкурсної комісії визначаєтся дата, місце та час проведення іспиту, про що секретар конкурсної комісії повідомляє кандидатів.
 
2.         Організаційна підготовка до іспиту
 
2.1.      Організаційна підготовка до іспиту проводиться в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.
2.2.      Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту та відповідає на запитання кандидатів. Він повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту; в іншому випадку - надати додаткові пояснення. У разі виникнення спірних питань вони мають бути розв'язані головою конкурсної комісії.
2.3.      У залежності від кваліфікаційних вимог до певних рівнів посад з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного відділу можливе розроблення кількох варіантів комплектів екзаменаційних білетів.
2.4.      Засідання конкурсної комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менш ніж 2/3 її складу.
2.5.      Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів та забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.
 
3.   Складання іспиту
 
3.1.      Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, передбачених пунктом 2.5. цього Порядку, іспит може проводитися одночасно на заміщення декількох вакантних посад.
3.2.      При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи державною мовою на аркуші із штампом господарського суду міста Севастополя. Перед відповіддю обов'язково вказується прізвище, ім'я та по батькові кандидата, номер білета та питання, зазначені в білеті. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет має становити не більше 60 хвилин. Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту.
3.3.      Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета мають бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії.
3.4.      Іспит складається державною мовою усно за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором і відкриваються у присутності кандидатів на заміщення вакантних посад під час складання іспиту.
 
4. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту
 
4.1.      По закінченні часу, відведеного на підготовку відповідей на запитання екзаменаційного білета, заслухиваются відповіді кандидатів та проводиться їх оцінювання. Оцінка проводиться всіма членами комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді кожного кандидата на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.
4.2.      Підбиття підсумків здійснюється шляхом додавання балів за кожне питання і занесення загальної суми балів у екзаменаційну відомість, форма якої наведена у додатку 3 до цього Порядку. Кандидат має право ознайомитися з результатами іспиту.
4.3.      Для оцінки знань кандидатів використовується п'ятибальна система.
 
П'ять балів виставляються кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про судоустрій і статус суддів" та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень вакантної посади та відповідного відділу апарату суду.
Чотири бали виставляються кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України "Про державну службу", "Про засади запобігання та протидії корупції", "Про судоустрій і статус суддів" і достатньо володіють знаннями законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень вакантної посади та відповідного відділу апарату суду.
Три бали виставляються кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.
Два бали виставляються кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.
Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.
4.4.      Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх на її засіданні членів конкурсної комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії.
4.5.      Засідання конкурсної комісії оформлюються протоколом, який підписується всіма присутніми на засіданні членами комісії і подається керівнику апарату суду не пізніше ніж через два дні після голосування.
Кожний член комісії може додати до протоколу свою окрему думку.
У рішенні комісії, що подається керівнику апарату суду, обов’язково зазначаються пропозиції щодо призначення конкретного кандидата на вакантну посаду державного службовця та визначаються кандидатури для зарахування до кадрового резерву.
Рішення про призначення на посаду державного службовця та зарахування до кадрового резерву приймає керівник апарату суду на підставі пропозиції конкурсної комісії протягом трьох днів з дня прийняття рішення конкурсною комісією.
4.6.      Конкурсна комісія повідомляє кандидатів про результати конкурсу протягом трьох днів після його завершення.
4.7.      Кандидати, які успішно склали іспит, але не були відібрані для призначення на посади, у разі їх згоди, за рішенням конкурсної комісії можуть бути рекомендовані для зарахування до кадрового резерву апарату суду і протягом року прийняті на вакантну рівнозначну або нижчу посаду без повторного конкурсу.
4.8.      Кандидати, які не склали іспит, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.
4.9.      Якщо за результатами конкурсу не відібрано жодного з кандидатів для призначення на посаду, конкурсна комісія не може рекомендувати цих кандидатів до кадрового резерву.
4.10.    Якщо жоден з кандидатів не рекомендований конкурсною комісією для зайняття вакантної посади державного службовця, оголошується повторний конкурс.
4.11.    Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у організаційно-кадровому відділі суду.
4.12.    Рішення конкурсної комісії може бути оскаржене керівнику апарату суду протягом трьох днів після ознайомлення з цим рішенням.
4.13.    Рішення керівника апарату суду може бути оскаржене у порядку, визначеному законодавством.
 
Додаток 1 
до Тимчасового порядку, затвердженого наказом господарського суду
міста Севастополя
від 13 вересня 2010 року №48  

 
Перелік питань
на перевірку знання законодавства кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у господарському суді міста Севастополя
 
І. Питання на перевірку знання Конституції України:
 
1.      Основні розділи Конституції України.
2.      Форма правління в Україні (стаття 5).
3.      Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (стаття 10).
4.      Об’єкти права власності Українського народу (статті 13, 14).
5.      Найважливіші функції держави (стаття 17).
6.      Обов’язки громадян України (статті 65-68).
7.      Конституційне право на працю (стаття 43).
8.      Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).
9.      Порядок обрання Президента України (статті 102-104).
10. Правосуддя (стаття 124).
11. Основні засади судочинства в Україні (стаття 129).
12. Система адміністративно-територіального устрою України (стаття 133).
13. Статус та повноваження Конституційного Суду України (статті 147, 150).
14. Повноваження місцевих державних адміністрацій (стаття 119).
15. Органи місцевого самоврядування у Україні (стаття 140).
 
ІІ. Питання на перевірку знання Закону України „Про державну службу”:
 
1.      Поняття державної служби, державного службовця, посади і посадової особи (статті 1, 2).
2.      Право на державну службу (стаття 4).
3.      Етика поведінки державного службовця (стаття 5).
4.      Основні обов’язки держаних службовців (стаття 10).
5.      Основні права державних службовців (стаття 11).
6.      Обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу та її проходження (статті 12, 16).
7.      Декларування доходів державних службовців (стаття 13).
8.      Особливості дисциплінарної відповідальності державних службовців (стаття 14).
9.      Прийняття на державну службу, випробування при прийнятті на державну службу, стажування державних службовців (статті 15, 18, 19).
10. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою (стаття 22).
11. Граничний вік перебування на державній службі (стаття 23).
12. Класифікація посад та ранги державних службовців (статті 25, 26).
13. Просування по службі (стаття 27).
14. Кадровий резерв державної служби (стаття 28).
15. Підстави припинення державної служби та підстави для відставки державного службовця (статті 30, 31).
 
ІІІ. Питання на перевірку знання Закону України „Про судоустрій і статус суддів”:
 
1.      Судова влада, завдання суду, судова система України (статті 1, 2, 3).
2.      Здійснення правосуддя (стаття 5).
3.      Право на судовий захист, рівність перед законом і судом (статті 7, 9).
4.      Гласність і відкритість судового процесу, мова судочинства і діловодства в судах (статті 11, 12).
5.      Система та спеціалізація судів загальної юрисдикції (статті 17, 18).
6.      Види і склад місцевих судів, повноваження місцевого суду (статті 21, 22).
7.      Види і склад апеляційних судів, повноваження апеляційного суду (статті 26, 27).
8.      Види і склад вищих спеціалізованих судів, повноваження вищого спеціалізованого суду (статті 31, 32).
9.      Верховний Суд України – найвищий судовий орган. Склад Верховного Суду України (статті 38, 39).
10. Статус і структура Національної школи суддів України (стаття 81).
11. Статус і повноваження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (статті 90, 91).
12. Завдання та організаційні форми суддівського самоврядування (статті 113, 114).
13. Статус Державної судової адміністрації України (стаття 145).
14. Повноваження Державної судової адміністрації України (стаття 146).
15. Апарат суду (стаття 149).
 
ІV. Перелік питань на перевірку знання законодавства кандидатів на заміщення вакантних посад держаних службовців з урахуванням специфіки функціональних повноважень вакантної посади та відповідного відділу господарського суду міста Севастополя.
 
Питання на перевірку знання Господарського процесуального кодексу України:
 
1.      Право на звернення до господарського суду (стаття 1).
2.      Справи підвідомчі господарським судам. Територіальна підсудність справ господарському суду (статті 12, 15).
3.      Склад учасників судового процесу. Сторони в судовому процесі. Участь прокурора у розгляді справ (статті 18, 21, 29).
4.      Права та обов’язки сторін. Представники сторін і третіх осіб (статті 22, 28).
5.      Підстави вжиття запобіжних заходів та їх види (стаття 431, 432).
6.      Склад судових витрат. Державне мито та порядок його сплати (статті 44, 45, 46).
7.      Процесуальні строки (статті 50 - 53).
8.      Форма і зміст позовної заяви. Документи, що додаються до позовної заяви (статті 54, 57).
9.      Відмова у прийнятті позовної заяви. Повернення позовної заяви (статті 62, 63).
10. Строк вирішення спору. Відкладення розгляду справи, перерва у засіданні (статті 69, 77).
11. Припинення провадження у справі. Залишення позову без розгляду (статті 80, 81).
12. Протоколи (стаття 811).
13. Прийняття рішення. Таємниця нарадчої кімнати. Оголошення рішення та набрання ним законної сили (статті 82, 821, 85).
14. Відстрочка або розстрочка виконання рішення, зміна способу та порядку виконання рішення, ухвали, постанови (стаття 121).
15. Оскарження дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби (стаття 1212).
 
Питання на перевірку знання законодавства у сфері бухгалтерського обліку та звітності:
 
1.         Облік фінансування, отриманого через органи Державного казначейства (Інструкція з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ, затверджена наказом ДКУ   від 26.12.03 №242).
2.         Облік грошових документів (рахунок 331) (Інструкція з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ , затверджена наказом ДКУ від 26.12.03 №242).
3.         Облік коштів по касі (Інструкція з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ , затверджена наказом ДКУ від 26.12.03 №242).
4.         Оприбуткування матеріальних цінностей (Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджений   наказом ДКУ від 10.12.99 №114).
5.         Оприбуткування паливно-мастильних матеріалів (Інструкція з обліку запасів бюджетних установ, затверджена наказом від 08.12.00 №125).
6.         Оформлення   платіжних   доручень (Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою правління НБУ від 21.01.04 №22).
7.         Операції з депозитним рахунком (Інструкція з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ , затверджена наказом ДКУ № 242 від 26.12.03).
8.         Організація ведення бухгалтерського обліку в бюджетної установі (ЗУ “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність Україні”від 16.07.99 №996-ХІV).
9.         Складення меморіального ордера №2 (Інструкція про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання, затверджена наказом ДКУ від 27.07.00 № 68).
10.       Списання матеріальних цінностей (Типова інструкція   про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затверджена наказом ДКУ, МЕУ від 10.08.01 №142/181).
11.       Розрахунки з підзвітними особами (Інструкція з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ , затверджена наказом ДКУ від 26.12.03 №242).
12.       Розрахунки з постачальниками та підрядниками в бюджетних установах (Інструкція з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ , затверджена наказом ДКУ від 26.12.03 №242).
13.       Особливість обліку малоцінних швидкозношувальних   предметів (Інструкція з обліку запасів бюджетних установ, затверджена наказом від 08.12.2000 №125).
14.       Класифікація необоротних активів бюджетної установи (Порядок застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджений наказом ДКУ від 10.12.1999 №114), Інструкція з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ, затверджена наказом ДКУ від 17.07.00 №64).
15.       Нарахування зносу необоротних активів у бюджетній установі (Інструкція з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ, затверджена наказом ДКУ від 17.07.00 №64).
16.       Структура кошторису бюджетної установи (Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджений постановою КМУ від 28.02.02 №228).
17.       Яка мета проведення інвентаризації? Порядок проведення інвентаризації. У яких випадках інвентаризація є обов’язковою? (Інструкція з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затверджена наказом ГУ ДКУ від 30.10.98 №90).
18.       Списання матеріальних цінностей, типові форми (Типова інструкція про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджет-них установ, затверджена наказом ДКУ від 10.08.2001 №142/181, Інструкція про складання типових форм обліку та списання запасів бюджетних установ, затверджена наказом ДКУ від 18.12.00 №130).
19.       Розрахунки з іншими дебіторами і кредиторами (Інструкція про облік коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ, затверджена наказом ДКУ від 26.12.2003 №242).
20.       В який момент повинні бути складені первинні документи і яки обов’язкові реквізити повинні мати первинні документи (ЗУ “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність Україні”від 16.07.99 №996-ХІV, Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом МФУ від 24.05.95 №88).
21.       Складові частини заробітної плати державного службовця (постанова КМУ від 09.03.06 №268, ЗУ “Про державну службу”).
22.       Типові форми, по яким проводится списання основних фондів (Інструкція зі складання типових форм з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, затверджена наказом ГУ ДКУ та Держкомітету статистики України від 02.12.97 N125/70). Перелік документів, які надаються до органів Державного казначейства при реєстрації юридичних та фінансових зобов’язань (Порядок обліку зобов’язань розпорядників коштів бюджету в органах ДКУ, затверджений наказом ДКУ від 09.08.04 №136, зі змінами).
23.       Фінансова, податкова, статистична звітність бюджетної організації (ЗУ “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність Україні”від 16.07.99 №996-ХІV).
24.       Які видатки проводяться за КЕКВ 1135 (Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом ДКУ від 25.11.08 №495).
25.       Розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності (Порядок обчислення середньої заробітної плати доходу для розрахунку виплат за загальнообвязковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.01 №1266).
26.       Розрахунки по службовим відрядженням (розрахунок витрат на відрядження) (постанова КМУ “Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон”від 23.04.99 №663).
 
Питання на перевірку знання законодавства у сфері кадрової роботи та державної служби:
 
1.         Основні завдання кадрової служби (постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.1996 N912 "Про затвердження Типового положення про кадрову службу органу виконавчої влади"). 
2.         Основні критерії формування кадрового резерву державної служби (постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 N199). 
3.         Особливості прийняття на державну службу (стаття 15 Закону України "Про державну службу"). 
4.         Умови проведення конкурсу при прийнятті на державну службу (пункти 6 - 8 Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 N169). 
5.         Порядок присвоєння рангів державних службовців (постанова Кабінету Міністрів України від 19.06.1996 N658). 
6.         Порядок проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов'язків і завдань (наказ Головдержслужби України від 31.10.2003 N122). 
7.         Випробування при прийнятті на роботу та строки випробування (статті 26, 27 КЗпП України). 
8.         Підстави припинення трудового договору. Випадки розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (статті 36, 40 КЗпП України). 
9.         Строки та порядок застосування дисциплінарних стягнень (статті 148, 149 КЗпП України). 
10.       Види відпусток. Порядок надання щорічних відпусток. Щорічна основна відпустка та її тривалість (статті 4, 6, 10 Закону України "Про відпустки"). 
11.       Порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток (постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.1994 N250). 
12.       Заповнення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях (пункт 2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затверджена наказом Міністрества праці України від 29.07.1993 №58).
13.       Порядок формування та ведення особової справи (пункти 1, 2 Порядку ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.1998 №731).
14.       Положення про ранги державних службовців (постанова Кабінету Міністрів України від 19.06.1996 №658).
15.       Порядок обчислення стажу державної служби (постанова Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283).
 
Питання на перевірку знання правил ведення діловодства та архівної справи господарського суда міста Севастополя:
 
1.      Приймання та реєстрація вхідної кореспонденції суду (пункти 2.1-2.4, 2.10 Інструкції з діловодства в господарському суді міста Севастополя – надалі Інструкція).
2.      Розгляд письмових звернень громадян (пункти 3.2 – 3.8 Інструкції).
3.      Проходження судових документів (справ) (пункти 7.1-7.4 Інструкції).
4.      Формування судових справ (пункти 8.1 – 8.3.8 Інструкції).
5.      Формування судових справ про визнання боржника банкрутом (пункти 8.4 – 8.4.4 Інструкції)
6.      Протокол судового засідання (розділ 11 Інструкції).
7.      Відправлення вихідної кореспонденції суду (розділ 12 Інструкції).
8.      Видача справи для ознайомлення (розділ 13 Інструкції).
9.      Направлення справи за межі суду (розділ 14 Інструкції).
10. Облік та зберігання печаток, штампів і бланків (розділ 21 Інструкції).
11. Формування номенклатурних справ у діловодстві суду (розділ 23 Інструкції).
12. Оформлення справ для передачі на зберігання до архіву суду (розділ 25 Інструкції).
13. Передача справ на архівне зберігання. Видача копій документів (пункти 28.1-28.5, 28.7 Інструкції).
14. Розташування реквізитів документів (пункти 5.1, 5.11, 5.16, 5.22, 5.23, 5.26, 5.27, 5.28 Національного стандарту України „вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003”, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 №55).
15. Вимоги до документів, що виготовлюють за допомогою друкувальних засобів (пункти 7.1, 7.2 ,7.3, 7.4, 7.5 ,7.6, 7.8, 7.11, 7.12 Національного стандарту України „вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003”, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 №55).
 
 
Додаток 2 
до Тимчасового порядку, затвердженого наказом господарського суду
міста Севастополя
від 13 вересня 2010 року №48   

 
 
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова конкурсної комісії ____________________________
"____" __________ 20____ року     
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ N _____
для складання іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців
 
1.         Питання на перевірку знання Конституції України.
2.         Питання на перевірку знання Закону України "Про державну службу".
3.         Питання на перевірку знання Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції".
4.         Питання на перевірку знання Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
5.         Питання на перевірку знання законодавства кандидатів на заміщення вакантних посад держаних службовців з урахуванням специфіки функціональних повноважень вакантної посади та відповідного відділу господарського суду міста Севастополя.
 
 
Додаток 3 
до Тимчасового порядку, затвердженого наказом господарського суду
міста Севастополя
від 13 вересня 2010 року №48   

 
                                  
ЕКЗАМЕНАЦІЙНА ВІДОМІСТЬ
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців конкурсною комісією господарського суду міста Севастополя
від "_____" ____________ 20___ року
Іспит проведено згідно з Тимчасовим порядком проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців у господарському суді міста Севастполя, який затверджено наказом в.о. керівника апарату суду від "13" вересня 2010 року N48.